Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 09.09.2022 № 805, у редакції наказу від 10.09.2024 № 1277).

Положення розроблено з метою удосконалення й осучаснення механізму оцінювання роботи педагогів та усунення законодавчих колізій.

Що змінено:

  • Урегульовано питання присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій учителям, які не мають вищої освіти.
  • Визначено, що за педагогами, які переходять на роботу в інші заклади освіти на ті ж посади або переривають свою роботу, зберігаються педагогічні звання і кваліфікаційні категорії до наступної атестації.
  • Удосконалено порядок  створення атестаційних комісій та визначено перелік субʼєктів, які їх можуть створювати. Зокрема, передбачено можливість створення атестаційних комісій  приватними закладами освіти та/або їхніми засновниками.
  • Урегульовано присвоєння педагогічних звань «старший викладач», «старший учитель» і «старший вихователь». Їх присвоюють педагогам, яким за результатами попередньої атестації присвоєно (підтверджено) кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст другої категорії» (або встановлений відповідний тарифний розряд) та стаж роботи яких понад 3 роки.
  • Також унормовано присвоєння таких педагогічних звань: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог — методист», «керівник гуртка — методист», «старший вожатий — методист». Їх присвоюють педагогам, які працюють на відповідних посадах та які за результатами попередньої атестації мають кваліфікаційну категорію не нижче ніж «спеціаліст вищої категорії» (або встановлено відповідний тарифний розряд), вищу освіту та стаж роботи понад 5 років.
  • Не тільки проходження курсів професійного розвитку, а й здобуття освіти в закладі вищої, фахової передвищої освіти наступні 5 років зараховуватимуть як підвищення кваліфікації.
  • Урегульовано питання атестації педагогічних працівників, які мають навантаження з кількох навчальних предметів.
  • Відтепер у разі викладання кількох навчальних предметів педагоги самостійно обирають послідовність підвищення кваліфікації в межах загального обсягу підвищення кваліфікації (150 годин або 30 кредитів ЄКТС).
  • Визначено, що атестаційні комісії І рівня можна створювати в закладах освіти і відокремлених структурних підрозділах, у яких є щонайменше 15 педагогічних працівників.
  • Після оформлення атестаційного листа про рішення комісії керівник закладу освіти має видати відповідний наказ, який є документом, що підтверджує присвоєння педагогічному працівникові кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання.

👉7 листопада 2024 року у онлайн-форматі відбувся семінар-практикум «Медіаграмотність в освітньому процесі: ключові правила інтеграції»

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вижницької міської ради, Тетяна ІВАНЧАК та керівник професійної спільноти вчителів інформатики Вашківецької ТГ, Наталка МАНДРИК, провели онлайн-захід для педагогів закладів загальної середньої освіти Вижницької, Вашківецької, Берегометської та Банилівської громад.

💬Основна мета семінару-практикуму – поглиблення знань педагогів щодо принципів медіаграмотності, розвиток навичок критичного аналізу інформації, а також створення ефективних медіаорієнтованих уроків.

Програма заходу включала:

  • Огляд основ медіаграмотності та її значення в сучасній освіті.
  • Практичні вправи з виявлення дезінформації та фейків у медіапросторі.
  • Рекомендації з інтеграції медіазасобів у навчальний процес.
  • Обговорення підходів до формування у школярів навичок безпечної та відповідальної поведінки в інформаційному просторі.

Учасники заходу мали можливість обговорити актуальні питання, поділитися досвідом та отримати корисні поради для своєї роботи.

Дякуємо педагогам за активність та зацікавленість! Спільними зусиллями формуємо медіаграмотне освітнє середовище!